batoh LOWEPRO Pro Trekker 600 AW

 

 

                                                 
     

 

 

 

 

 

                                                             
     

 

 

 

 

 

 

                                                             
     

 

 

 

 

 

 

                                                   
     

 

 

 

Lowepro Pro Trekker 600 je největším příslušníkem legendární expediční řady „Trekker“. Číslo 600 v názvu značí, že se do batohu vejde DSLR tělo s nasazeným objektivem s ohniskovou vzdáleností až 600mm, dále je v batohu prostor pro vložení dalších 1-2 DSLR těl, 5-7 dalších objektivů, 2 blesků, hydrapacku, stativu a notebooku. Další příslušenství nebo osobní věci lze umístit do dvou velkoobjemových bočních kapes na zip. Při tomto výčtu je těžko uvěřitelný fakt, že batoh splňuje parametry palubního zavazadla většiny leteckých společností, takže se nemusíte obávat že vaše vybavení přijde v zavazadlovém prostoru k újmě. Prostor na notebook je navíc tzv. “checkpoint friendly”, což znamená, že při letištní kontrole není nutné vyndávat počítač z pouzdra.

Batoh je tvořen pevnou konstrukcí a přitom se snaží zachovat nízkou hmotnost. Hlavní komora je samozřejmě přizpůsobitelná, je tvořena oddělovacími příčkami na suchý zip. Ramenní popruhy jsou dokonale polstrované, 8 cm široké a vybavené dvěma kompresními smyčkami pro nastavení tuhosti uchycení batohu k tělu a s výškově nastavitelným hrudním fixačním pásem. Jako správný expediční batoh je i Pro Trekker 600 vybaven píšťalkou, umístěnou na hrudní přezce. Důležité je i pohodlí při nošení. Za tímto účelem má batoh ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se vzduchovými kanálky.

Batoh je vybaven celkem 8 smyčkami SlipLock pro upevnění pouzder a dalších komponent modulárního systému SlipLock. 4 jsou na ramenních popruzích 4 na bederním pásu. 3 tunely z nylonové tkaniny vždy s dvojicí délkově nastavitelných aretačních smyček s přezkami slouží pro uchycení stativu, monopodu nebo jiných předmětů. 2 délkově nastavitelné kompresní smyčky s přezkami na spodní straně batohu pak využijete pro uchycení karimatky.

Další „drobnosti“, které je potřeba ocenit, jsou vodotěsné zipy, pogumovaná pásková rukojeť na horní straně batohu pro rychlé přenášení nebo boční kapsa s vyjímatelným nylonovým sáčkem pro uložení hydrapacku a s průchodkou pro hadici hydrapacku.

Speciální vlastnosti batohu:
Pack Jack system - systém ramenních popruhů umožňující výškové nastavení
SlipLock system – odnímatelný, ergonomicky tvarovaný bederní pás se SlipLock smyčkami a dvěma kompresními pásky pro nastavení tuhosti uchycení batohu k bedernímu pásu
All weather Cover – vestavěná pláštěnka chrání obsah batohu při silném dešti

Technická specifikace:
Vnitřní rozměry: 370 x 190 x 490 mm
Vnější rozměry: 460 x 380 x 600 mm
Hmotnost: 3.800 g


Video: Lowepro Pro Trekker 600 AW

 

 

 

4/2014